Acil Sağlık Hizmetleri

Acil Servis Hizmetleri 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet vermektedir. Ayaktan gelen hasta ile ambulans girişleri farklı noktalardan yapılmaktadır.
Kırmızı, sarı ve yeşil alanlarda bu hizmet gerçekleştirilmektedir. Acil servisin ayaktan hasta girişinin olduğu triyaj ve yeşil alanın bulunduğu noktalarda triyaj sağlık personeli tarafından yapılmaktadır.
Acil Seviste EKG, defibrilatör, oksijen sistemleri ve acil müdahaleler için gerekli her tür ilaç ve ekipman bulunmaktadır. Ambulans girişinin olduğu noktalarda öncelikle 112 personeli ve KPR destek personeli bulunmaktadır. KPR odası hemen girişe yakın olarak konumlandırılmıştır. kırmızı alanlarda solunum destek cihazları, defibrilatör ve her tür resüsitatif işlemin yapılabileceği malzeme ve ekipman bulunmaktadır.

Tanı ve Tedavisi yapılan Hastalıklar

Travma hastaları, zehirlenmeler, kalp krizi, şok, karın ağrısı, inme gibi çok geniş spektrumda yer alan tıbbi ve cerrahi tüm hastalıkların acil tanı ve tedavilerini gerçekleştirir.

Nasıl Muayene Olurum:
Ayaktan gelen hasta ile ambulans girişleri farklı noktalardan yapılmaktadır. Ayaktan başvuru yapan hasta triyaj noktasından ilk girişini yapar ve bu noktada ilk değerlendirmesi yapılarak yönlendirilir. Hasta adına kayıt alındıktan sonra hastalığının şiddetine göre yeşil alanda ya da sarı alanda muayene olabilir. Ambulans girişinden acil servisimize başvuran hastalarımızın sarı ve kırmızı alanda muayene, tanı ve tedavileri gerçekleştirilmektedir. Günün her saatinde kesintisiz biçimde bu hizmetler sürdürülmektedir.

Ölüm ya da sakatlıkla sonuçlanabilecek acil durumlarda 112 acil servisin aranarak hastaneye transfer olunması en uygun yoldur.



ACİL SERVİS ANA BİNA

41 Müşahede Yatağı ile Hizmet Veren Ana Bina Acil Servisimizde
4 Resüsitasyon Alanı (Kırmızı Alan)
3 Sarı Muayene Alanı
5 Yeşil Alan Polikliniği
KBRN Ünitesi
KBRN Dekontaminasyon ve İzolasyon Odası
İzole Muayene Odası
Laboratuvar Hizmetleri
Görüntüleme Hizmetleri(USG, Röntgen, MR-Tomografi, EKO)
Travma ve Cerrahi Müdahale
Enjeksiyon
Triaj
Danışma-yönlendirme hizmetleri verilmektedir.



ACİL SERVİS DOSAB EK HİZMET BİNASI

4 Müşahade Yatağı İle Hizmet Veren DOSAB Ek Hizmet Binamızda
1 Resüsitasyon Alanı
1 Muayene Alanı
Hasta Kayıt Alanı
Cerrahi Müdahale Alanı
Laboratuvar Hizmetleri